Ла Канада- Магдаленски Острови во Квебек

Иако сликата на овој прекрасен архипелаг, дел од провинцијата Квебек во Канада, веројатно е нешто што веќе сте го виделе во некоја убава разгледница или позадина на работната површина, но можеби никогаш не сте знаеле дека овие небесни локации припаѓаат на канадскиот Залив Св. Лоренс на источната страна на земјата.

На блиско растојание од поморските провинции на Њуфаундленд, кластерот на овие острови потпаѓа под провинцијата Квебек, иако се на голема оддалеченост од самиот Квебек.

На прв поглед, архипелагот може да изгледа како далечен како друга планета, но со сопствената култура и фестивали, вклучувајќи го и островот да биде домаќин на најголемиот натпревар за песочни замоци што се одржува во земјата, полесно би станал многу препорачлива дестинација за патување.

Апликација за виза за Канада

Апликација за виза за Канада може да се пополнат онлајн од сите државјани / граѓани / жители на тие земји кои се Канадска виза онлајн ги исполнува условите.

Ако ви е дозволено да влезете во Канада, знамето на вашата земја ќе биде наведено на оваа страница, можете да проверите Барање за подобност за онлајн виза за Канада како што е подготвено од Владата на Канада. Едноставниот процес подразбира дека сега можете да добиете Канада Виза онлајн (Канада ЕТА) по е-пошта, без да мора да го испратите вашиот пасош по курир или пошта, или да ја посетите канадската амбасада, застанете во редот за апликација за виза. Можете да го завршите целиот процес онлајн и да добиете Канада ЕТА преку е-маил. Canada Visa Online е прашања против вашиот пасош, по што можете да отидете на аеродромот или терминалот за крстарење за да ја посетите Канада.

Посетата на Канада никогаш не била полесна оттогаш Владата на Канада го воведе поедноставен и рационализиран процес на добивање електронско овластување за патување или еТА канадска виза. еТА канадска виза е електронско овластување за патување или дозвола за патување за да ја посетите Канада за временски период помал од 6 месеци и да уживате во овие скриени скапоцени камења во Канада. Меѓународните посетители мора да имаат канадска eTA за да можат да ги посетат овие епски места за изолација во Канада. Странските државјани можат да аплицираат за еТА канадска виза преку Интернет за неколку минути. Процес на виза за еТА Канада е автоматизирана, едноставна и целосно онлајн.

Можете да се јавите Биро за помош за визи во Канада за каква било поддршка или насоки.

Нереална глетка на црвен песочник

Островите Магдалена Островите Магдален во Заливот Свети Лоренс

Како плажите со бел песок што се протегаат колку што можат очите да не се доволно прекрасни, комплементарната позадина на црвените карпи од песочник всушност може да биде преголема убавина за да се погледне одеднаш.

Се наоѓа во најјужниот крај на архипелагот, La Belle Anse, залив со црвени карпи од песочник е едно од спектакуларните места по кои насекаде се познати островите Магдалена.

Овој многу неоткриен дел од Канада е свој свет каде што би сакале да прошетате по Дун ду Суд, позната и како плажата Јужна Дина, да се протега до вечноста. И со оглед на живописните песочни камења на зајдисонце, нема да ви пречи ако времето застане токму таму!

Широк отворен брег

Плажи Магдалена Плажите Магдалена, поморски рај

на плажите на Магдалена се популарни за нивните долги брегови што ги прави совршени за опуштена прошетка покрај мирниот океан. И ако не можете да го завршите одморот без авантура, тогаш силниот ветар што се наоѓа на повеќето плажи на Магдалена ги прави совршено место за авантуристички активности како што се сурфање на ветер и сурфање на змејови, кои се многу вообичаени како главен спорт на островот.

Плажата што се наоѓа во близина на Националната област за диви животни Pointe de l'Est во островскиот град Гросе-ле е живеалиште за многу птици преселници и одлично место за сведоци на различни видови од регионот.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ:
Најисточните провинции на земјата, кои ги вклучуваат Нова Шкотска, Њу Бранзвик заедно со провинцијата Њуфаундленд и Лабрадор го сочинуваат регионот наречен Атлантик Канада. Дознајте за нив во Туристички водич за Атлантик Канада.

Пристанишни градови

Капак aux Meules Островот Кап окс Меулес е порта кон архипелагот

Во еден момент, островите Магдалена може да изгледаат премногу затскриено од цивилизацијата среде нејзините гигантски природни градби, но малите градови со нивните историски споменици и колоритен декор се сè што ви треба за удобност како турист.

на градот Авр окс Мејсонс, кој стана првата населба на Акадијанците кон крајот на 17 век, е еден од десетината острови на архипелагот прошаран со шарени куќи долж неговите брегови и лесно би станал место достојна за слика.

И ако ве мачи мислата дека малите градови би можеле да бидат здодевни, тогаш уникатните уметнички форми и музеи лоцирани во островскиот град сигурно ја поттикнуваат креативноста, со една од стаклените уметнички галерии лоцирана на островот Авр-Мејсонс, Verrerie La Méduse, е полн со прекрасни стаклени уметнички дела, слики и креации изложени.

Неколку мали продавници кои продаваат традиционални производи од острови може да се видат на историското риболовно место Ла Грав во најстариот град на островот, Авр-Оберт. Ако ве интересираат повеќе музеи и историја, тогаш овој најстар остров на архипелагот е место што може да се истражува во текот на денот заедно со набљудување на прекрасните островски производи во една од малите продавници на Ла Грејв.

Сметан како порта на архипелагот, градот Cap-aux-Meules е исто така урбан центар на островите и ова е делот што може да изгледа поурбанизирано од кое било друго место на архипелагот. Освен тоа, кој не би сакал да престојува во една од замите лоцирани во близина на црвените песочни карпи на Ла Бел Ансе и да биде сведок на ова единствено зајдисонце во најпрекрасната нијанса на црвено.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ:
Можеби ќе ве интересира да читате Мора да ги видите местата во Квебек.

Светилници и повеќе

Светилник Боргот Првиот светилник Боргот бил изграден во 1874 година, на Кејп Ерисе

Островите Магдалена се познати по своите уникатни глетки и плажи, а светилникот кој стои во утеха со природата само додава на веќе неверојатната глетка. Светилникот Боргот или исто така познат како Кејп Светилник, лоциран во L'Étang-du-Nord, е совршено место за гледање во зајдисонцето и погледот на хоризонтот од ова живописно место е едноставно неспоредлив.

Светилникот Anse-a-la-Cabane, најстариот во архипелагот, лоциран на најјужната точка на L'lles du Havre Aubert, е уште едно место за доживување на надвор од светот пејзажи и оваа бесплатна атракција на островот со величенствен поглед на светилникот од далечина е доволен одличен спектакл за очи.

Островите Les Îles-de-la-Madeleine, кои се еден навистина неоткриен дел од Канада, се нешто што може лесно да остане незабележано на вашата листа за патувања, но уникатниот шарм на островот среде неговите повеќе од неверојатни зелени пејзажи и широко отворени плажи дефинитивно би направи го како еден одличен спомен на Канада.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ:
Ако барате поретко тивки, но спокојни локации за посета во Канада, не барајте понатаму. Прочитајте за нив во Топ 10 скриени скапоцени камења во Канада.


Проверете ја вашата подобност за еТА Канада виза и аплицирајте за еТА Канада Виза 72 часа пред вашиот лет. Британски граѓани, Италијански граѓани, Државјани на Шпанија, и Израелски државјани може да аплицира преку Интернет за еТА Канада Виза. Доколку ви треба каква било помош или ви требаат какви било појаснувања, контактирајте го нашиот Биро за помош за визи во Канада за поддршка и насоки за вашите Апликација за виза за Канада.