Udhëzues turistik për plazhet e famshme në Montreal

Qyteti më i madh në Quebec është një mjedis i bukur për shumë plazhe në qytet dhe shumë të tjera të cilat janë më pak se një orë larg. Lumi Saint Lawrence takon qytetin në pika të ndryshme për të formuar shumicën e plazheve brenda dhe përreth Montrealit.

Montreal Kanada Montreal Kanada

Lagështia e muajve të verës i bën vendasit dhe turistët të grumbullojnë plazhet dhe liqenet përreth Montrealit. Meqenëse nuk ka asgjë që të mundë një ditë relaksuese me diellin të pranishëm, të ecësh në rërë dhe të bësh një zhytje në brigje.

Vizita në Kanada nuk ka qenë kurrë më e lehtë pasi Qeveria e Kanadasë ka prezantuar procesin e thjeshtuar dhe të thjeshtuar të marrjes së autorizimit elektronik të udhëtimit ose viza eTA e Kanada. viza eTA e Kanada është një autorizim elektronik udhëtimi ose leje udhëtimi për të vizituar Kanadanë për një periudhë kohe më pak se 6 muaj dhe për të shijuar këto plazhe të famshme në Montreal. Vizitorët ndërkombëtarë duhet të kenë një eTA kanadeze për të qenë në gjendje të vizitojnë Montrealin, Kanada. Qytetarët e huaj mund të aplikojnë për një eTA Kanada Visa në internet brenda pak minutash. Procesi i vizave eTA Kanada është i automatizuar, i thjeshtë dhe plotësisht në internet.

Plazhi Jean-Dore

Plazhi është në Parc Jean Drapeau dhe ndodhet pikërisht pranë qendrës së qytetit. Mund të hipni në një biçikletë dhe të hipni në plazh, ose të merrni metro ose thjesht të ecni në plazh. Për të bërë pak stërvitje në plazh mund të luani volejboll plazhi këtu. Plazhi u jep turistëve një mundësi për të vozitur me kanoe dhe kajak ndërsa eksplorojnë ujëratMe Plazhi ka një sipërfaqe noti prej 15000 metrash katrorë për fëmijë dhe të rritur.

 • Vendndodhja - 10 kilometra, dhjetë deri në pesëmbëdhjetë minuta nga Montreal
 • Kur të vizitoni - korrik deri në gusht
 • Koha - 10 e mëngjesit - 6 pasdite

LEXO MË SHUMË:
Ne kemi mbuluar Montrealin edhe më parë, lexoni Duhet të Shikoni Vende në Montreal.

Plazhi i Kullës së Sahatit

Plazhi i Kullës së Sahatit Plazhi i Kullës së Sahatit në Montreal | Porti i Vjetër i Montrealit

Plazhi është në të djathtë në Portin e Vjetër të Montrealit. Ju nuk keni pse të shkoni shumë larg qytetit për të arritur në këtë plazh për t'u çlodhur dhe relaksuar. Noti nuk lejohet në plazh, por ju mund të rrini në karriget e kaltra që gjenden kudo në plazh. Plazhi ju jep pamje mahnitëse të horizontit të Montrealit. Në verë, në mbrëmje mund të shijoni fishekzjarret që shfaqen nga porti i Vjetër.

 • Vendndodhja - 10 kilometra, dhjetë deri në pesëmbëdhjetë minuta nga Montreal
 • Kur të vizitoni - korrik deri në gusht
 • Koha - 10 e mëngjesit - 6 pasdite

Plazhi Point Calumet

Pagëzoi plazhin e festave të Montrealit me disa ahengje të çmendura dhe argëtuese të klubeve të organizuara në plazh gjatë verës. Nëse jeni një festë, ky plazh duhet të jetë në listën tuaj të kovës. Një pjesë e plazhit është për njerëzit e festës dhe pjesa tjetër është për familjet. Plazhi ka shumë aktivitete nga kayaking, vozitje me kanoe, duke luajtur futbolldhe Volejboll.

 • Vendndodhja - 53 kilometra, më pak se një orë larg nga Montreal
 • Kur të vizitoni - qershor deri në shtator
 • Koha - Ditët e javës - 10 paradite - 6 pasdite, fundjavë - 12 pasdite - 7 pasdite.

Plazhi Verdun

Plazhi Verdun Plazhi Verdun, plazh urban në lumin Shën Lawrence me një shtrirje ranore

Plazhi është menjëherë pas Auditorium Verdun në Parkun Arthur-Therrien dhe është i arritshëm lehtë me metro dhe makinë. Ju gjithashtu mund të bëni biçikleta përgjatë bregut të detit në këtë plazh. Ka një park në këtë plazh, të vendosur në breg të lumit i cili frekuentohet nga turistët. Plazhi ka një zonë të caktuar noti për qasjen e turistëve. Ka një mur ngjitje në këtë plazh për ata që kërkojnë aventura.

 • Vendndodhja - 5 kilometra, pesë deri në dhjetë minuta larg nga Montreal
 • Kur të vizitoni - qershor deri në shtator
 • Koha - 10 e mëngjesit - 7 pasdite

Plazhi i Shën Zotique

Plazhi Saint Zotique është në bregun e lumit Saint LawrenceMe Plazhi ndodhet në qytetin Saint-Zotique. Plazhi ka mbi 5 kilometra bregdet dhe shumë aktivitete pranë plazhit për turistët që të angazhohen nga barbequing, shëtitje me varkë me pedale dhe fusha tenisi. Ju gjithashtu mund të bëni ecje dhe ecje në shtigjet pranë plazhit. Beachshtë një plazh shumë i popullarizuar dhe bëhet mjaft i mbushur me njerëz, veçanërisht gjatë fundjavave.

 • Vendndodhja-68 kilometra, dyzet e pesë minuta larg nga Montreal
 • Kur të vizitoni - qershor deri në shtator
 • Koha - 10 e mëngjesit - 7 pasdite

LEXO MË SHUMË:
Kanadaja është shtëpia e një mori liqenesh, veçanërisht pesë liqenet e mëdhenj të Amerikës së Veriut. Perëndimi i Kanadasë është vendi për të qenë nëse doni të eksploroni ujërat e të gjithë këtyre liqeneve. Mësoni rreth Liqene të pabesueshëm në Kanada.

Plazhi Oka

Plazhi ndodhet në Parkun Kombëtar Oka. Plazhi Oka është një vend i përsosur për një vizitë familjare me një vend pikniku, barbekingdhe zonat e kampeveMe Për ata që duan të eksplorojnë zonën, ka shtigje për biçikleta dhe shëtitje aty pranë. Ju merrni një pamje mahnitëse të Liqenit Deux Montagnes në park. Për shëtitësit, ata mund të marrin shtigje aty pranë si gjurma e Calvaire për t'i shtuar aventura vizitës së tyre.

 • Vendndodhja - 56 kilometra, rreth një orë larg nga Montreal
 • Kur të vizitoni - maj deri në shtator
 • Koha - 8 e mëngjesit - 8 pasdite

Plazhi RécréoParc

Plazhi ka dy zona, një për fëmijët dhe foshnjat dhe një tjetër për të rriturit. Ka shumë aktivitete si rrëshqitje për fëmijët. Fëmijët kanë një shesh lojrash ku mund të luajnë dhe të rriturit mund të luajnë volejboll në plazh. Familjet mund të bëjnë piknik në vendet e shumta të piknikut dhe tavolinat nëpër park.

 • Vendndodhja - 25 kilometra, tridhjetë minuta larg nga Montreal.
 • Kur të vizitoni - Plazhi është i hapur gjatë gjithë vitit.
 • Koha - 10 e mëngjesit - 7 pasdite

Plazhi i Shën Timoteut

Plazhi i Shën Timoteut Volejboll në Plazhin e Shën Timoteut

Plazhi ndodhet në Valleyfield. Ky plazh është gjithashtu në bregun e lumit Saint Lawrence. Ka shumë tavolina pikniku për familjet që të shijojnë ajrin e plazhit dhe brigjet. Fushat e volejbollit në plazh janë të arritshme për fëmijë dhe të rritur për të luajtur. Ekziston edhe një mini zinxhir pranë plazhit për kërkuesit e aventurave. Njerëzit që duan të eksplorojnë ujërat mund të lundrojnë me kanoe, kajak, varka përgjatë ujërave. Për shëtitësit, ka shtigje aty pranë për tu eksploruar gjithashtu.

 • Vendndodhja - 50 kilometra, më pak se një orë larg nga Montreal
 • Kur të vizitoni - qershor deri në shtator
 • Koha - 10 e mëngjesit - 6 pasdite

LEXO MË SHUMË:
Muajt ​​shtator dhe tetor shënojnë fillimin e vjeshtës në Kanada, e cila do t'ju japë pamjet më të mrekullueshme të vendit të Amerikës së Veriut, me nuancat e ndryshme të portokallit që shfaqen në pyjet e dendura. Mësoni rreth Kanadaja në Stinën e Vjeshtës- Udhërrëfyes Turistik për destinacionet epike të Vjeshtës.

Plazhi i Shën Gabrielit

Nuk është një udhëtimi që është rreth 10 kilometra i gjatë është vendi i përsosur për adhuruesit e udhëtimit ndërsa jeni në shkretëtirë duke e eksploruar atë. Ju mund të bëni si not, kayaking dhe vozitje me varka në plazh. Familjet mund të shijojnë piknikun në plazh. Për të gjithë dashamirët e aventurës, ju mund të bëni shumë sporte ujore në plazh si ski-jet, lundrim, sërf në rrëshqitje në ajër dhe vozitje me vozitje.

 • Vendndodhja - 109 kilometra, një orë larg nga Montreal
 • Kur të vizitoni - qershor deri në shtator
 • Koha - 10 e mëngjesit - 5 pasdite

Plazhi kryesor

La Plazhi kryesor është një nga plazhet më të mëdhenj rreth MontrealitMe Plazhi është i izoluar me një hyrje të madhe turistike. Ju mund të eksploroni plazhin në një kanoe, kajak dhe varkë. Për njerëzit që gëzojnë shëtitjet, do të jetë një përvojë edhe më e bukur për të arritur në plazh. Familjet mund të kënaqen duke luajtur volejboll në plazh këtu.

 • Vendndodhja - 97 kilometra, rreth një orë larg nga Montreal
 • Kur të vizitoni - qershor deri në shtator
 • Koha - 10 e mëngjesit - 6 pasdite

Kontrolloni tuajin kualifikimi për eTA Kanada Visa dhe aplikoni për eTA Canada Visa 72 orë përpara fluturimit tuaj. Qytetarë britanikë, Qytetarë italianë, Qytetarët spanjollë, dhe Qytetarët izraelitë mund të aplikoni në internet për eTA Kanada Visa. Nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë ose kërkoni sqarime, duhet të kontaktoni me ne Helpdesk për mbështetje dhe udhëzim.