Канадска виза од Данска

Канадска виза за дански граѓани

Аплицирајте за канадска виза од Данска

еТА за данските граѓани

Подобност за еТА

 • Данските граѓани можат аплицирајте за ЕТА во Канада
 • Данска беше членка на програмата на Канада еТА
 • Данските граѓани уживаат во брз влез користејќи ја програмата ETA на Канада

Други барања за еТА

 • Данските граѓани можат да аплицираат за еТА преку Интернет
 • Канада еТА важи само за пристигнување со авион
 • Канада еТА е за кратки туристички, деловни, транзитни посети
 • Мора да имате над 18 години за да аплицирате за еТА, во спротивно, потребен е родител / старател

Канадска виза од Данска

Данските граѓани треба да аплицираат за eTA виза за Канада за да влезат во Канада за посети до 90 дена за туризам, деловни, транзитни или медицински цели. eTA Canada Visa од Данска не е изборна, но а задолжително барање за сите дански граѓани патување во земјата за краток престој. Пред да патува во Канада, патникот треба да се осигура дека важноста на пасошот е најмалку три месеци од очекуваниот датум на поаѓање.

eTA Canada Visa се спроведува со цел да се подобри безбедноста на границите. Канадската еТА програма беше одобрена во 2012 година и беа потребни 4 години за да се развие. Програмата eTA беше воведена во 2016 година за проверка на патниците кои пристигнуваат од странство како одговор на глобалното зголемување на терористичките активности.

Како можам да аплицирам за канадска виза од Данска?

Канадската виза за дански граѓани се состои од онлајн формулар што може да се заврши за само пет (5) минути. Потребно е апликантите да внесат информации на страницата за нивниот пасош, лични податоци, детали за контакт, како е-пошта и адреса и детали за вработување. Апликантот мора да биде во добра здравствена состојба и не треба да има криминална историја.

Канадската виза за данските граѓани може да се примени онлајн на оваа веб-локација и може да ја добиваат канадската виза онлајн преку е-пошта. Процесот е крајно поедноставен за данските граѓани. Единствениот услов е да имате ИД за е-пошта, кредитна/дебитна картичка во 1 од 133 валути или Paypal.

Откако ќе ги платите таксите, започнува обработката на еТА апликацијата. Канада eTA се доставува преку е-пошта. Канадската виза за данските граѓани ќе биде испратена преку е-пошта, откако ќе го пополнат формуларот за онлајн апликација со потребните информации и откако ќе биде потврдено плаќањето преку интернет со кредитна картичка. Во многу ретки околности, доколку е потребна дополнителна документација, апликантот ќе биде контактиран пред одобрување на Canada eTA.


Барања за канадска виза за дански граѓани

За да влезат во Канада, данските граѓани ќе бараат валиден патен документ или пасош за да аплицираат за Канада eTA. Данските граѓани кои имаат пасош од дополнителна националност треба да се погрижат да аплицираат со истиот пасош со кој ќе патуваат, бидејќи канадската еТА ќе биде поврзана со пасошот што беше споменат во моментот на аплицирањето. Нема потреба да се печатат или презентираат документи на аеродромот, бидејќи eTA се чува електронски наспроти пасошот во системот за имиграција на Канада.

Апликантите исто така потребна е валидна кредитна или дебитна картичка или сметка на PayPal да платите за eTA на Канада. Данските граѓани исто така се обврзани да обезбедат а Валидна емаил адреса, за да ја примат Canada eTA во нивното сандаче. Ваша одговорност ќе биде внимателно да ги проверите сите внесени податоци за да нема проблеми со Canada Electronic Travel Authority (eTA), во спротивно можеби ќе треба да аплицирате за друга eTA на Канада.

Прочитајте за целосните услови за виза за еТА Канада

Колку долго данскиот граѓанин може да остане на Canada Visa Online?

Датумот на заминување на данскиот државјанин мора да биде во рок од 90 дена од пристигнувањето. Од имателите на дански пасоши се бара да добијат канадска електронска агенција за патување (Канада eTA) дури и за кратко времетраење од 1 ден до 90 дена. Доколку данските граѓани имаат намера да останат подолго време, тогаш треба да аплицираат за соодветна виза во зависност од нивните околности. Канада eTA важи 5 години. Данските граѓани можат да влезат повеќе пати во текот на пет (5) годишната важност на eTA на Канада.

Најчесто поставувани прашања во врска со еТА Канада Виза


Работи што треба да се направат и интересни места за данските граѓани

 • Крстоносниот мермерен кањон, Националниот парк Котенеј, Британска Колумбија
 • Водопади на Нијагара, Онтарио
 • Уживајте во мексиканската храна во Ајлмер,
 • Возете по патот на Светилникот, Нова Шкотска
 • Упатете се кон Тофино, островот Ванкувер
 • Крстарење по внатрешниот премин, островот Ванкувер
 • Чопер во глечер, Вистлер, Британска Колумбија
 • Истражете го Француското влијание, градот Квебек
 • Градини Бучарт, залив Брентвуд, Британска Колумбија
 • CN Tower, Торонто
 • Волшебно задоволство, Јукон, северозападен правец

Амбасада на Данска во Канада

Адреса

Улица Кларенс 47, пакет 450, Отава, Онтарио, К1Н 9К1 Канада

телефон

+ 1-613-562-1811

Факс

-


Аплицирајте за Канада еТА 72 часа пред вашиот лет.